Sayfa 2/17 İlkİlk 123412 ... SonSon
169 sonuçtan 11 ile 20 arası

Evlenmirem el çekin

Member
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Qadının 30 yaşı var... kişinin de 40 yaşı... bu da bir fikirdi... amma lap olgun bir evliliq olar bu! 10 ilden sonra da isti su çerhözlerine gederler... Azerbaycan'da qadın ve kişinin ortalama neçe yaşına qeder yaşadığını bilen var???

Kişilerde 65.7...
    Orta yashi bilmirem amma dag adamlari cox yashayir. Menim ata terefim bakidandi ana terefim ise Qaxdan. Atamin anasi ve atasi artiq rehmete gedib.Amma anamin atasi ve anasi hele yashayir.Hetta anamin neneside 102 yashi var hele sagdi. Mence bu yashadigin regiondan asilidi
    [

Moderator
    Alıntı Biznesmen Nickli Üyeden Alıntı
    Qadının 30 yaşı var... kişinin de 40 yaşı... bu da bir fikirdi... amma lap olgun bir evliliq olar bu! 10 ilden sonra da isti su çerhözlerine gederler... Azerbaycan'da qadın ve kişinin ortalama neçe yaşına qeder yaşadığını bilen var???

Kişilerde 65.7...
    Orta yashi bilmirem amma dag adamlari cox yashayir. Menim ata terefim bakidandi ana terefim ise Qaxdan. Atamin anasi ve atasi artiq rehmete gedib.Amma anamin atasi ve anasi hele yashayir.Hetta anamin neneside 102 yashi var hele sagdi. Mence bu yashadigin regiondan asilidi
    Çok yaşayacak olsak bile 30-40 yaşlar çok geç bence. O zamana kadar kafana göre biri çıkmadıysa karşına tamam da özellikle o yaşları beklemek olmaz.
    40 yaşına kadar herşeyi yaşarsın, herşeye doyarsın, hayatında bir heyecan kalmaz. Hanımınla yaptığın tek şey de aynı evi paylaşmak olur. Halbuki bütün zorlukları beraber aşmalı karı-koca, hayatı beraber yaşamalı ve orta yaşlara geldiklerinde de "bütün bunları yaşadık ve hala beraberiz" diyebilmeli.
    [
    Ya da
    [

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    40-50 yaşın olanda (evli olaraq) xanımınla danışacaq çox mövzü olmağını isteyirsense... evlen!!!

Uşaqlarını kaçelyaya aparanda insanların sene baxıp babası mı atası mı deye fikirleşmeylerini istemirsense... evlen!!!

Evin varsa, evi/aileni dolandıracağın bir maaşın varsa... veeee en vacib olanı, bir sevdiyin varsa... gözleme... evlen!!!
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    İyi bir baba olmak için, iyi bir anne olmak için ve iyi bir eş olmak için insanın olgunlaşması gerekir. Zaman en büyük öğretmendir ve öğretmenlerin en acımasızı... Evlilikte mutluluk bir tesadüf değildir, eşlerin deneyim ve tecrübeleri evlilikte mutluluğun temel taşıdır. Kırk yaşındaki bir insan aşkı, ayrılığı, hayatın zorluklarını, acılarını ve güzelliklerini yaşamış bir insandır. Sezenin geçirdiği hastalıktan sonra yazdığı şarkının sözleri, diyor ki ' acının insana kattığı değeri bilirim küsemem, acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir'
    Evlilikte böyle bir şey işte, insan acıdan geçmeli, aşkı yaşamalı, ayrılığı tatmalı ve sevginin değerini anlamalı... diyorlar ya 'gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse...' AMA merak edenlere kırklı yaşlarda da her şey yapılabiliyor ....

Moderator
    Alıntı yesterday Nickli Üyeden Alıntı
    İyi bir baba olmak için, iyi bir anne olmak için ve iyi bir eş olmak için insanın olgunlaşması gerekir. Zaman en büyük öğretmendir ve öğretmenlerin en acımasızı... Evlilikte mutluluk bir tesadüf değildir, eşlerin deneyim ve tecrübeleri evlilikte mutluluğun temel taşıdır. Kırk yaşındaki bir insan aşkı, ayrılığı, hayatın zorluklarını, acılarını ve güzelliklerini yaşamış bir insandır. Sezenin geçirdiği hastalıktan sonra yazdığı şarkının sözleri, diyor ki ' acının insana kattığı değeri bilirim küsemem, acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir'
    Evlilikte böyle bir şey işte, insan acıdan geçmeli, aşkı yaşamalı, ayrılığı tatmalı ve sevginin değerini anlamalı... diyorlar ya 'gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse...' AMA merak edenlere kırklı yaşlarda da her şey yapılabiliyor ....
    İstersen 80 yaşında ol, evlenmeden evlilik konusunda olgunlaşamazsın. İyi bir eş, iyi bir baba olmayı zaman öğretemez sana, ancak eşin ve çocukların öğretebilir.
    [
    Ya da
    [

Senior Member
    İyi bir eş olmayı eşinden, iyi bir anne/baba olmayı çocuklarından öğreneceksen, eşinede çocuklarınada Allah kolaylık versin...

Ben genç yaşta evlenmek kötüdür demiyorum zordur diyorum, ve bunları birlikte öğrenmek daha da zordur. Ama her şey bir seçimdir insanın kendi seçimi ve her zaman istisnalar vardır... Benim düşüncem bir genellemedir, evlilikte mutluluk ve başarı için söylediğim yaşlar benim düşünceme göre en uygun yaşlardır ....

Moderator
    Benim annemle babam çok erken evlenmişler. Babam 17, annem 16 yaşındaymış. Çok zorluk çekmişler ama ben diyorum ki iyi ki o yaşlarda evlenmişler çünkü aramızda çok az yaş farkı olduğu için arkadaş gibiyiz onlarla.
    Tabii ki çok erken evlenmek hoş bişey değil, bunu savunmuyorum ama 20-30 yaşları arasında çocuk sahibi olmalı insan diyorum.
    Ne zaman evleneceğin ne zaman o sorumluluk altına girmeye hazır olduğuna da bağlıdır.
    [
    Ya da
    [

Member
    Alıntı elif-elif Nickli Üyeden Alıntı

Kişilerde 65.7...
    Çok yaşayacak olsak bile 30-40 yaşlar çok geç bence. O zamana kadar kafana göre biri çıkmadıysa karşına tamam da özellikle o yaşları beklemek olmaz.
    40 yaşına kadar herşeyi yaşarsın, herşeye doyarsın, hayatında bir heyecan kalmaz. Hanımınla yaptığın tek şey de aynı evi paylaşmak olur. Halbuki bütün zorlukları beraber aşmalı karı-koca, hayatı beraber yaşamalı ve orta yaşlara geldiklerinde de "bütün bunları yaşadık ve hala beraberiz" diyebilmeli.
    Elif sizin bu fikriniz menim chox xoshuma geldi. Chox agilli fikir soylediniz. 40 yashina qeder insan chox sheyden doyacaq ve evliliyin dadi o qederde gozel olmayacaq. Men bu hakda hech dushunmemishdim.
    [

Member
    Menimde sinif yoldashim 15 yashinda evlenmishdi. Indi onun 3 ushagi var. Boyuyu 10 yashindadi. Atasi ve anasi ise 25 yashindadi. Mence 30-40 yashinda onlar bir birinden bezecek. Bir birlerine hevesleri qalmayacaq. Bu yashda evlilik hechde yaxshi deyil
    [

Moderator
    Menimde sinif yoldashim 15 yashinda evlenmishdi. Indi onun 3 ushagi var. Boyuyu 10 yashindadi. Atasi ve anasi ise 25 yashindadi. Mence 30-40 yashinda onlar bir birinden bezecek. Bir birlerine hevesleri qalmayacaq. Bu yashda evlilik hechde yaxshi deyil
    çok acele davranmışlar.
    [
    Ya da
    [

Sayfa 2/17 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer imleri