Sayfa 3/3 İlkİlk 123
25 sonuçtan 21 ile 25 arası

Xocalı faciəsindən 17 il keçir

Senior Member
    Yer
    İstanbul/ Türkiye
    İnternete çoxdandır girebilmirdim. Biraz gec oldu ama yene de Allah ölenlerimize rehmet etsin. Allahın verdiyi canı Allah alar.Bu qeder insanı öldürüb,zülm edib onların haqqlarını alıblar. Ermeniler de inşallah bunun gec yada tez cezasını alacaqlar.
    Lenete gelsin ermeniler!!!!!!!

Senior Member
    Yer
    İstanbul

Ermeni Gazeteci Daud Kheyriyan vahşeti şöyle anlatıyor..

Hocalı katliamına tanık olan ve daha sonra Beyrut'a yerleşen Ermeni gazeteci Daud Kheyriyan, 'For the Sake of Cross' (Haçın Hatırı İçin) isimli kitabında (Sayfa: 62-63) vahşeti şöyle anlatıyor: "...Gaflan denen ve ölülerin yakılmasıyla görevli Ermeni grup, Hocalı'nın 1 kilometre batısında bir yere 2 Mart günü 100 Azeri ölüsünü getirip yığdı. Son kamyonda 10 yaşında bir kız çocuğu gördüm. Başından ve elinden yaralıydı. Yüzü morarmıştı. Soğuğa, açlığa ve yaralarına rağmen hâlâ yaşıyordu. Çok az nefes alabiliyordu. Gözlerini ölüm korkusu sarmıştı. O sırada Tigranyan isimli bir asker onu tuttuğu gibi öteki cesetlerin üstüne fırlattı. Sonra tüm cesetleri yaktılar. Bana sanki yanmakta olan ölü bedenler arasından bir çığlık işittim gibi geldi. Yapabileceğim bir şey yoktu. Ben Şuşa'ya döndüm. Onlar Haç'ın hatırı için savaşa devam ettiler."

Daud Kheyriyan
    Ayaqqabım olmadıgından şikayet eleyirdim..
    Yolda gederken ayaqsız insan gordum..
    MEVLANA

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Türkiye/Adana
    Alıntı montoya Nickli Üyeden Alıntı
    hiçbir türk ün kanı yerde kalmayacak.o gün mutlaka gelecek
    evet katılıyorum elbet bununda hesabı sorulur
    BiRi BeNi DurDurDrsNNN ! !!

Moderator

Re: Xocalı faciəsindən 16 il keçir

2009 cu il 26 fevral, bu gün Xocalı faciəsindən 17 il keçir Allah şəhidlərimizə rəhmət eyləsin!

Junior Member

Re: Xocalı faciəsindən 17 il keçir

hocalı katliamının yasını anadolu türkleri olarak paylaşıyoruz.hepimiz şehitlerimize dua edelim.Allahımız bu zalimlerin ne bu dünyada nede ahirette yüzlerini güldürmesin yapan ermeniler ve onların pis dölleri Allahtan korkun.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Yer imleri