3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Ən dözülməz zərbə!

MEX
    MEX çevrimdışı
    Senior Member

Ən dözülməz zərbə!

Bir gün, dəmir və qızılı müəyyən formaya salmaq üçün, dəmir bir alətlə döyəcləyirlər. Birinci qızılı döyəcləyirlər. Qızıl xəfif inilti keçirir. Sonra növbə dəmirə çatır. Dəmiri döyəcləyəndə isə o, ah-nalə edir, hay-küy salır.
    Qızıl vəziyyəti belə görüb döyəclənən dəmirdən soruşur: "Məni də döyəclədilər,amma sənin qədər ah-nalə etmədim. Sən axı dözümlüsən, bu nə fəryaddır edirsən?!" Dəmir, qızılın sualına belə cavab verir: "Məni yandıran döyülməyim deyil, məni yandıran mənnən olan birinin məni döyməsidir."

El arasında belə bir deyim də var ki, "Ağacı qurd içindən yeyər!" İnsan həyatda çox çətinliklərlə üzləşir, əlbətdə bunsuz həyat mənasız olar. Amma insanın yaxınlarından aldığı zərbə kimi dəhşətli bir şey yoxdu. Elə ona görə də, ALLAH bizi "SAPI ÖZÜMÜZDƏN OLAN BALTALARDAN" qorusun!!
    !

Moderlər

Re: Ən dözülməz zərbə!

cox maraqlidi.coxda düşündürücü.... ele baltalardan alalh qorusun hamimizi....insan cox şeylere döze biler .amma yaxinlarindan aldiğı kicik bir zerbe onu yixa da biler.hec kime nesib olmasin bele zerbe
    Yaşamaq istəyirsənsə, hərəkət et. Süküt ölümdür

Azeri.net Sevdalısı

Re: Ən dözülməz zərbə!

doqrudan da beldir . insani kenar hec vaxt yixa bilmez ,zerbesi de hec ne ede bilmez , amam evdekiler bax insana lazim olan bu dayaq, bu komekdir .kenarda , etrafda 1 cox hadiseler bas vere biler , esas odur ki , her birimizi evde basa dusen, dayaq ,komek olan birileri mutleq olmalidir

Yer imleri