Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Qadinlara qadagandir tamamilə...

Senior Member

Qadinlara qadagandir tamamilə...

Siz qadinlarin içki içməsinə və siqaret çəkməsinə necə baxirsiniz?!

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Türkiye

Re: Qadinlara qadagandir tamamilə...

qadın icki icemez ya da sigara icemez dıye bır sey yox men pis baxmıyorum ama icmeseler daha yaxsi Allahın verdıgı bu bedene bilerek zaarar verıyorlar ve zehirliyorlar mence hem qadın hemde adamlar icmemeli saglık acısından.... din boyutunda bakarsan movzu derınlesir cunku icki haramdır bıle bıle gunah islemek oluyor mence cox sukur ne icki ne de sıgara sevmıyorum icenede saygı duyuyorum menene beden onun bedenı ona zararı var gunahı desen yıne ona
    HaKKım heLaL,Sewqim haRam oLsun

Moderlər

yenede her kesin öz secimidi.Siqareti hec başa düşmürem nece cekmek olar, amma cekenlerede hec ne deye bilmerem! En evvel sağlamlıqlarını düşünsünlər.İckide yerinde ve qederince icile biler mence.Hec olmasa dadina baxmaq olar
    Yaşamaq istəyirsənsə, hərəkət et. Süküt ölümdür

Senior Member

pis baxiram
    [

Senior Member

Alıntı _SeDRiK_ Nickli Üyeden Alıntı
    pis baxiram
    Nə üçün bu fikirdəsən?!Sən də pis bax.!Hələ uşaqsan qanmirsan a bala,böyuyərsən bilərsən..

Moderator

Forumda bu movzuya rast gelmishdik bir defe.
    Mental dushunceni kenara qoyaq, rasyonal aspektden yanashaq. Bu kishilere aiddir.
    Siqaret ve ya içkinin cinsiyyet amiline gore deyerlendirilmesi yanlish sayilir.
    Bu her bir insanin ferdi munasibetine gore deyerlendirilir. Biri pis baxa biler, digeri ise normal.
    Sadece olaraq saglamliga tesir baximindan mumkun qeder az istifade etmek yerine dusher.
    Siqaret gosterish uçun deyil, esebleri yatirmaq uçun istifade edilen vasitedir. Ister qadin, ister kishi gundelik ish, aile ve ders heyatinda her gun stresler yashayir. Siqareti de adeten bu stersleri yatirmaq uçun adet halina çevirmishler. Avropada bu curdur ve bu konsepsiyadan baxilir.
    Siqaret varsa bununla yanashi siqaretden qurtulmaq uçun mubarize merkezleri de vardir.
    Bir terefden azad ticarete yol açilir, tutun istehsalçilarinin ticaret huququ qorunur, diger terefden insanlarin saglamliqlari nezere alinir, siqarete qarshi mubarize guclendirilir. En ideal cemiyyet budur mence. Huquqlarin munaqishesi. Conflict of rights.

Teshekkurler.

Senior Member

Sigara kısmında bende erkek - kız ayrımı yapmıyorum fakat içki mevzuusunda ne bayanın nede erkeğin içmesini hoş görmüyorum. Dünyada sayısız nimet var yiyilecek içilecek neden içki? Ayrıca dinimize göre içki haram ama illaki içiyorlar artık diyecek tek sözüm var 'Her koyun kendi bacağından asılır'. İçmemesi için uyarırız üstümüzden vebali kalkar.

Sigara mevzusuna gelince sigara da günah ama haram değil. Günah noktası şudur. Allah insanlara sağlıklı bir vücut vermiş, sigara içerek bu vücutu harcıyoruz. Bu yüzden günah. Yalnız sigara içen bay yada bayana farklı gözle bakmıyorum. Normaldir. (:
    Kahvenden bir yudum bile almamışsın, korktunmu beni 40 yıl sevmekten.

Senior Member

nauthly_girl sen isteyersen senin icki icen siqaret ceken heyat yoldasin olsun her halda yox medne istemerem vapse hec kim istemez znacit pis baxiram

birdeki fidan494 men tekce qadinlara deyil icki icen kisilerede pis baxiram icmek olar ee toydan toya sad gunde yoxsa her gun her gun olmaz axi
    [

Senior Member

Fidanin fikirləri ilə tam raziyam...
    Bilirsən nə olub Sədrik bala ?Elə bilmişəm ki,yazmisan ki,pis baxmiram,düzgün oxumamişam yazdiğlarini bu dəfə də üzürlü hesab elə..!Hərdən olur da qocaliğin əlamətlərindəndi...Səbəb də bu mövzunu yerləşdirəndə sizin saatla səhər 5 radələri olub,yuxusuzluq məni çaş-baş salib. Həm də 45 dərəcə isti,təsəvvür elə.

Moderator

Alıntı _SeDRiK_ Nickli Üyeden Alıntı
    birdeki fidan494 men tekce qadinlara deyil icki icen kisilerede pis baxiram icmek olar ee toydan toya sad gunde yoxsa her gun her gun olmaz axi
    mesajimi diqqetle oxusaydiniz gorerdiniz ki, içkiden ve siqaretden mumkun qeder az istifade edilmesinin zeruriliyi barede dushuncelerimi bildirmishem.

salamat qalin.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri