9 sonuçtan 1 ile 9 arası

salam dostlar

Junior Member

salam dostlar

Herkese Merhaba..!

Bende yeni geldim bu siteye. Biraz kendimden bahsedeyim size, sonra bir sorum olacak. Çok merak ediyorum ama bir türlü bulamıyorum cevabını.

Ben Xaçmaz AZERBAYCAN doğumluyum. Ömrümün yarısı Azerbaycanda geçti. 9 yaşıma kadar Azerbaycanda yaşadım. 1997 yılının sonlarına doğru Türkiye'ye göç etti ailem. 9 yıldır buradayım. Benim Azerbaycan'da iken adım ZAUR idi. Burada değiştirmek zorunda kaldım yeni adım Zafer oldu. Aslında çok oldu değişeli ismimin. Ama ben bir türlü Zaur adının anlamını bulamadım. Çok araştırdım ama bulamadım. Bu adın anlamını bilen varsa bana açıklarsa çok memnun kalırım.

Burada olmakdan çok memnunum. Eski anılarım tazeleniyor. Maalesef Azerbaycan dilinide unuttum. Küçük yaşta göç ettiğim için..

Azeri.net Sevdalısı
    zaur88 aramıza hoşgeldin

Junior Member
    Hoşbulduk mystrey

Junior Member
    hmm...
    enteresan bi isim..zaur ne olaki acep...
    umarım bulursun bu arada hoş geldin....
    ben azeri asıllı değilim fakat yan dairedeki komşumuz öyle ama hiç anlayamıyorum dillerini ve anlaşamıyoruz birde hanımcağız hamile imiş bilmiyordum nasıl üzülüyorum şimdi komuşuluk böylemi olur diye
    ve inad ettim birşekilde öğreneceğim onla konuşabilmeyi bu sebepten azeri tv izliyor ve siteye gelmeye çalışıyorum ....
    ben azeri değilim ama aranızda olmak güzel olacak inşaallah

Junior Member
    hoş bulduk feyzakiz
    ismimin anlamını sende bilemedin üzüldüm. git gide şansım azalıyor galiba.

Moderator
    Xoş geldin Zaur
    [
    Ya da
    [

Moderator
    Alıntı feyzakiz Nickli Üyeden Alıntı
    hmm...
    ben azeri asıllı değilim fakat yan dairedeki komşumuz öyle ama hiç anlayamıyorum dillerini ve anlaşamıyoruz birde hanımcağız hamile imiş bilmiyordum nasıl üzülüyorum şimdi komuşuluk böylemi olur diye
    ve inad ettim birşekilde öğreneceğim onla konuşabilmeyi bu sebepten azeri tv izliyor ve siteye gelmeye çalışıyorum ....
    Sen de hoşgeldin feyzakiz
    Azerice anlaşılması çok zor bir dil değil bizim için çabuk öğrenirsin. Keşke benim Azeri komşum olsaydı Ama komşuna söyle yavaş konuşsun o zaman anlarsın. Bilmediğin için hızlı konuşuyormuş gibi gelebilir sana
    [
    Ya da
    [

Junior Member
    Alıntı zaur88 Nickli Üyeden Alıntı
    hoş bulduk feyzakiz
    ismimin anlamını sende bilemedin üzüldüm. git gide şansım azalıyor galiba.
    ama üzülme feyza bilmezse başkası bilir...
    şöyle bir şey var mesela emine aslında aminedir...fadime fatmadır...böyle değişmiş olabilir günümüze kadar bence ismine yakın isimlerden ara...

Junior Member
    Alıntı elif-elif Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı feyzakiz Nickli Üyeden Alıntı
    hmm...
    Sen de hoşgeldin feyzakiz
    Azerice anlaşılması çok zor bir dil değil bizim için çabuk öğrenirsin. Keşke benim Azeri komşum olsaydı Ama komşuna söyle yavaş konuşsun o zaman anlarsın. Bilmediğin için hızlı konuşuyormuş gibi gelebilir sana
    ya aslında denedim birkaç kez fakat oda beni anlamadı ablasıyla aynı evde kalıyorlar ablasıyla konuşabiliyoruz eskiden buradaydı alıştık ama ablada gitti..yavaş yavaş olacak sanırım...

Yer imleri