3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Azerbaycanda Rusça Dil Eğitimi

 1. #1
  Moderlər Azerbaycanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2004
  Yer
  Azerbaycan - Türkiye
  Mesajlar
  2.412

  Azerbaycanda Rusça Dil Eğitimi

  Azerbaycanda Rusça Dil Eğitimi

  Ülkemize gelen Rus turist sayısının hızla artması, Türk inşaat firmalarının eski Sovyet ülkelerinde süper bir iş potansiyeli yakalaması, diğer sektörlerin eski Sovyet ülkelerinde sağlam bir pazar bulması Rusça'yı gün geçtikçe ülkemizde çok önemli bir dil haline getirmektedir.

  Dünyanın belkide en zor dillerinden birisi olan Rusça'yı asıl konuşulan yerde öğrenmek şüphesizki Türkçe konuşulan ülkemizde öğrenmekten kolay olacaktır.Zaten Azerbaycan'da eğitimi çekici kılanda bu Rusça'dır.Çünkü burayı tercih ederken herkes ' gider Rusça'yı öğrenirim paşalar gibi ' düşüncesinde geliyor.

  Evet istendikten sonra Azerbaycan'da Rusça öğrenmek Türkiye'de öğrenmekten 100 kat daha kolay ancak buraya geldikten sonra oluşan arkadaş ortamından, girilen üniversiteli havasından dolayı hemen hemen bu zorluk Türkiye ile aynı seviyeye geliyor.Rusça öğrenme hevesi ile gelen birçok arkadaşımızın bu heves tabir-i caizse içinde patlıyor ve hiçbirşey öğrenemeden memleketine dönüyor.

  İşin bu kısmını geçtikten sonra gelelim Rusça öğrenme şartlarına...

  Azerbaycan'da Rusça öğrenmeniz için 3 ana kaynak var ;

  1-) Üniversitenizin hazırlık sınıfındaki Rusça dersleri : Her üniversitenin hazırlık sınıfındaki Rusça öğretim kalitesi aynı değildir.Ancak derslere devamsızlık yapılmadan devam edildiği sürece Rusça seviyenizin büyük bir kısmını burada halledebilirsiniz.

  2-) Özel Rusça Kursları : Bakü'de onlarca olan bu dil kurslarından birine yazılıp ek ders alarak anlamadığınız yerleri telafi edebilir, hocanızla birebir olacak şekilde eksiklerinizi giderebilirsiniz.Dil kurslarının fiyatları yaklaşık olarak :

  - Haftada 2 kere 2'şer saat özel ders : 70 $
  - Haftada 2 kere 2'şer saat grup ders : 50 $

  civarındadır.Bunun dışında daha ucuza veya çok daha pahalıya kurs veya öğretmen temin etmek mümkündür.

  3-) Pratik : İşte Azerbaycan'ı ülkemizden farklı kılan en büyük yönü de budur.Her ne kadar artık sokakta eskisi gibi Rusça konuşulmasada halkın büyük bir çoğunluğu Rusça bilmektedir.Öğrendiğiniz herşeyi bu halkın içinden olan arkadaşlarınızla pratik yapma imkanına sahipsiniz.Örneğin : mahallenizin bakkalından kendinizle Rusça konuşmasını istediğinizde sizinle alışverişlerinizde Rusça konuşabilir, sokakta herhangi birisine Rusça olarak adres sorduğunuzda cevabını Rusça olarak alabilirsiniz.

  Azerbaycan'da Rusça dil eğitimi kaba anlamda bu şekildedir.Her ne kadar kolay gibi görünsede inanın Rusça kolay bir dil değil.Ancak düzenli çalışılıp tekrar edildiği halde zor bir dilde değildir.Şimdiden herkese bu konuda başarılar dilerim.
  Dünyɑ üç grup insɑndɑn oluşur, sonuçlɑrı ortɑyɑ çıkɑrɑn küçük bir bɑşɑrılı grup, olup biteni seyreden oldukçɑ büyük bir diğer grup ve nelerin olup bittiğini bilmeyen muɑzzɑm bir kɑlɑbɑlık.

  Bɑşɑrılı olmɑk isteyen her insɑn için iki kritik bilgi vɑrdır. Gücünü bilmek! Hɑddini Bilmek! Aslɑn oluncɑ kɑrɑnın krɑlı olduğunu bilmek gücünü bilmektir ɑmɑ suyɑ girip timsɑhɑ kɑfɑ tutmɑmɑsı gerektiğini görmek ise hɑddini bilmektir.

 2. #2
  Senior Member
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Yer
  türkiye/trabzon
  Mesajlar
  1.318

  Re: Azerbaycanda Rusça Dil Eğitimi

  mende rusca öyrenmek istirem....
  EİTHER YOU APOLOGİSE OR I WİLL NEVER SPEAK TO YOU AGAİN....!!!!!!


 3. #3
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Jul 2017
  Mesajlar
  26
  Azerbaycan'da Rusça Dil Eğitimi çok kolay. Sadece Bakü'de yaşamak bile kısa zamanda size çok fazla dil pratiği yaşatacaktır. Çünkü Rusça konuşan sayısı çok fazla. Rusça öğrenmek isteyenler bence alternatiflerinin başına Azerbaycan cumhuriyetini eklesinler.

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.