5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Türkiye Türkleri

Junior Member

Türkiye Türkleri

Azeriler Türkiye Türklerine ne gözle bakıyor? Yani duyguları düşünceleri nasıl bizler hakkındaki?

Moderlər
    Yer
    Amerika

Re: Türkiye Türkleri

Alıntı Turk1Dev Nickli Üyeden Alıntı
    Azeriler Türkiye Türklerine ne gözle bakıyor? Yani duyguları düşünceleri nasıl bizler hakkındaki?
    Herhalde Azeriler bunun en guzel cevabını eurovisionda verdiler...

Junior Member

Herhalde Azeriler bunun en guzel cevabını eurovisionda verdiler...[/quote]

Ben asıl halkın ne gözle baktığını merak ediyorum Resmi olarak gayet iyi gözle bakıyor gibiler yalnız ermenistan olayı yüzünden kırgın olduklarını düşünüyorum

Junior Member

Bende Türkiye Türklerindenim ve gerçekten merak ettiğim bir konu bu. Azerilerin Facebook'ta forumlarda sanki Türkiye Türkleri ile alay ediliyorlarmış gibi bir izlenime sahip oldum. Umarım yanılıyorumdur çünkü Türkiye Türkleri Azerilere karşı sonsuz bir sempati besliyor yöneticilerin yaptıklarına göre değil halka göre bizi değerlendirin. BİZ 1 MİLLET 2 DEVLETİZ KARDEŞLERİM. (Anlama zorluğu çekmemeniz için google translate ile Azerice'ye çeviriyorum çeviri hataları olursa affedin)

---------------------------------------------------------

Məndə Türkiyə Türklerindenim və həqiqətən maraqlandığım bir mövzu bu. Azərbaycanlıların Facebook'ta forumlarda sanki Türkiyə Türkləri ilə lağ ediliyorlarmış kimi bir fikrə sahib oldum. Ümid edirəm ki yanılıyorumdur çünki Türkiyə Türkləri azərbaycanlılara qarşı sonsuz bir simpatiya bəsləyir idarəçilərin etdiklərinə görə deyil xalqa görə bizi qiymətləndirin. BİZ 1 MİLLƏT 2 DEVLETİ BACILARIM. (Anlama çətinliyi çəkməmələri üçün google translate ilə Azəricəyə çevirdim tərcümə səhvləri oldusa bağışlayın)

Member

bunlar azerbaycan türkleri değil ben bakü net ten kovuldum.bakü net ermeni dolu.1992 den sonra istanbul a gelenleri de var.lehçeleri aynı azerbaycan türkçesi fakat aslı ermeni bunların.konuşmalarından ermeni mi,azerbaycan türkü müanlamak imkansız.dikkat edelim kardeşim.

bunlar azerbaycan türkleri deyil mən bakü net ten kovuldum.bakü dəqiq erməni dolu.1992 dən sonra istanbul a gələnləri də var.lehçeleri eyni azerbaycan türkçesi lakin əsli erməni bunların.konuşmalarından ermeni mi, azerbaycan türkü müanlamak imkansız.dikkat edək qardaşım.

Yer imleri