Sayfa 1/5 123 ... SonSon
42 sonuçtan 1 ile 10 arası

Bakü de hayat standartları

Junior Member

Bakü de hayat standartları

Azeri dostlarım Gördümki birçok türk dostlarımız Azerbaycan da ve Bakü deki hayatı merak ediyor :!: sosyal hayat, yaşam standartları, fiyatlar...Ankaradan, Kıbrıstan dostlarımız bunları size sordular,bende soruyorum ama niye cevap yazmıyorsunuz anlamıyorum : eğerki siz, Türkiyeyi, Ankarayı,İstanbulu merak ederseniz biz size çok şey yazabiliriz,bu zor değil :!: neden siz yazmıyorsunuz : Gördümki azeriler hep azerilere cevap yazıyor, kardeşiz diyorsunuz ama kardeşlik göremiyoruz?nedendir :

Senior Member
    Yer
    AZERBAYCAN / BAKU
    satoq azerbeycanda hayat ekomik mi, bu movzuda ben cevab verdim. gir ora oxu. merak etme.
    Bu dunyada sevme, sevsende deli etme, cunku seven sevilmez, sevilende qiymet bilmez.

Junior Member
    selam, azerbaycan - bakü'deki hayatı sormuşsunuz. Ben azerbaycan - bakü'de yaklaşık 1 yıl kadar kaldım. Türkiye'ye oranla azerbaycan'da hayat oldukça ucuz. Dayalı döşeli bir ev (semtlere göre değişiyor) ortalama 150 - 200 dolar arası, yeme içme çok ucuz. oteller çok pahalı. 1 aylığına bile kalsanız ev tutmanızı tavsiye ederim. çünkü evler eşyalı olarak kiraya veriliyor. Bakü çok güzel bir şehir, Türkiye'den İzmir'i andırıyor. Zaten İzmir ile Bakü kardeş şehirler. (İzmir Büyük Şehir Belediyesi Kaynaklı bir haber). Bilmem yardımcı olabildim mi? daha ayrıntılı bilgi isterseniz, [email protected] adresine yazabilirsiniz. Selamlar...

Member
    Yer
    TURKIYE

Baküde hayat şartları

Değerli arkadaşımız,
    ben sana cvb veriyim.
    Bakü çok güzel bir yer. harika da deye bilirim.
    Modern bi şehir , gelişmiş.
    Hayat şartlarına gelince de, diğer yerlerde olduğu gibidir. Ankara ve ya Izmir nasılsa orası da öle. .İzmir dedim de hep ne derler biliyormusun?
    izmir ve Bakü kardeş şehirdir. Kısacası, İzmire bak Bakünü gör.

P.C. Ben de bir Azeriyim.Ve Azeriler ayrımcılık yapmazlar.
    Her kese saygımız vardır
    cheer up

Senior Member
    Yer
    AZERBAYCAN / BAKU
    uzun sozun qisasi: GELERSIZ GORERSIZ
    Bu dunyada sevme, sevsende deli etme, cunku seven sevilmez, sevilende qiymet bilmez.

Junior Member
    Yer
    Türkiye - İstanbul

Re: Bakü de hayat standartları

Arkadaşım ne görmek istediğine bağlı. Her memleket güzel. İstanbul'a da turistler güzel diyor ama onlar hiç Avcılar', güngören'e ne bileyim gecekondu semtlerine gitmiyorlar. Kuş bakışı baktığında İstanbul'un sadece Bebek, Emirgan gibi yerleri güzel. Levent'de, Taksim'de dolaşırsan güzel. Sanırım Baku de öyle. Bence bir bilenle oraya gidip oraların köy ve dağlarını görüp, ordaki insanlar gibi yaşayıp düşünmeli ki o memleket hakkında fikir edinebilesin. Hiç Trabzon Çaykara yaylasına çıktınmı, Türkiye orada güzel. Azerbaycan için de ayni şey geçerli. Saygılarmla.

Senior Member
    Yer
    AZERBAYCAN / BAKU
    Duz fikirde diyilsin. Bura geldikde guzelliyi duyursun. Istanbula geldim. orasi da cox guzel. Baku de oyle. bir $ehirde olup butun Azerbaycan hakkinda iyi bir fikir yaranacak.

Junior Member
    Yer
    Türkiye - İstanbul
    Alıntı Cancer Nickli Üyeden Alıntı
    Duz fikirde diyilsin. Bura geldikde guzelliyi duyursun. Istanbula geldim. orasi da cox guzel. Baku de oyle. bir $ehirde olup butun Azerbaycan hakkinda iyi bir fikir yaranacak.
    Bakü'yü görmediğim için düşüncelerine saygı gösteriyorum. Belki de ben şehir hayatını sevmediğimden öyle düşünüyorum. Saygılar.

Senior Member
    Yer
    AZERBAYCAN / BAKU
    $ehiri beyenmirsense bizde vilayet de var
    orada geze bilirsin. oralar da cok guzel.

Junior Member
    ABSERON-FOLKLORİK-ANAKSEMON arkadaşlarım, hepinize Azerbaycan la ilgili verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Yıllık izinde olduğum için cevaplarınızı yeni okudum. Fakat, izinden önce Azerbaycan hakkında yeterli bilgim olmadığı için gidemedim, inşallah seneye.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Yer imleri