Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
42 sonuçtan 31 ile 40 arası

Bakü de hayat standartları

Junior Member
    Yer
    Manisa
    gelelimmmmm görelim ama çağıran yokkkkkkkkkkkkk aslında kardeş okul proje kapsamlı fln olur düşünsek ya böyle şeyleri...
    ne aşk var ne mutlu sonlar... dört duvar yalnızlık var gücün yetmez kaçmaya hapsolursun yalnızlığa....

Junior Member
    ayy oraları cok merak ediyorum inşallah birgun gelmek nasip olur oraya
    Türküz biz

Junior Member
    Yer
    istanbul
    cancer bu kadar sert olmana neı kıyaslayayım sasırıorum ssıze sana bızler bır soru sorduysak guel cewap beklerdık ama bu guzellık weya KARDEŞLIK sende yok gibi gozukuor neyse ..dıer azerı arkadaslarımza soralım da BAKUNUN nekadar eşsiz guzellıklere sahıp oldgnu o bıze daha guzel bır sekılde acıklar dıe DUSUNUORUM...
    ozgeturkiye

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    İsTaNbUl//TüRkİyE
    Alıntı turkiziozge Nickli Üyeden Alıntı
    cancer bu kadar sert olmana neı kıyaslayayım sasırıorum ssıze sana bızler bır soru sorduysak guel cewap beklerdık ama bu guzellık weya KARDEŞLIK sende yok gibi gozukuor neyse ..dıer azerı arkadaslarımza soralım da BAKUNUN nekadar eşsiz guzellıklere sahıp oldgnu o bıze daha guzel bır sekılde acıklar dıe DUSUNUORUM...
    arkadaşım sen cancere bakma o bizi günahı kadar
    sevmez boş ver sen ne zaman türkiyeden biri bişey
    sorsa ters ters konuşur aldırma ama burda çok iyi
    azeri arkadaşlar var ben bilseydim söylerdim ama
    bende senin gibi hiç gitmedim azerbaycana ama
    diğer arkadaşlar sana anlatır

Senior Member
    Yer
    istanbul
    Baküye indiğinizde ilk dikkati çeken şey herşeyin ne kadar eski olduğudur. Binalar eskidir, arabalar eskidir, yollar eskidir... Zayıf bir aydınlatma vardır şehrin içinde ve akşam olduğunda sisler bulvarında gezer gibi dolaşırken, çamurlu ara sokakların birinde bir ağaca bir bacağından asılmış derisi yüzülmüş bir koyun satıldığını görebilirsiniz. Kendinizi çocukuluğunuzda dinlemiş olduğunuz bir masal şehrinin büyülü bir atmosferinde hissedersiniz... Bütün kadınları bakımlı ve güzel giyimlidir. Erkekler sade ve çoğunlukla siyah giyerler, kot pantolon giyenler çoğunlukla yabacılardır. Ve siz muhtemelen ayağınızda bir kot pantolon olduğu için şehre yabancı olduğunuzu hissedersiniz. Ama konuşudan dil sizi yine çocukluğunuza ninenizden dedenizden kulağınızın aşina olduğu ama artık kullanmadığınız, hatta unuttuğunuzu sandığınız, fakat bildiğiniz bir geçmişe götürür... Yüz yıllık binaları hayranlıkla seyredersiniz ve eskininde çok güzel olabileceğini baküde dolaşırken fark edersiniz... Gece ISR plazanın terasından baküye baktığınızda bütün bir şehrin zayıf bir ışık hüzmesi altında tarihi binalarıyla ne kadar muhteşem göründüğünü, ay ışığının şehrin zayıf solgun ışıkları yanında çok daha güçlü olduğunu ve bir tarihi aydınlatma çabasındaymış gibi elinizi uzatsanız tutabilecekmiş gibi size yakın olduğunu fark edersiniz. Bir yanda koyu karanlık ve hiç bir ışık görülmeyen hazar denizi, öbür yanda yüz yıllık binaları zayıf ve solgun ışıklarıyle bakü durur... Geçmişiniz sizi çağırır orada... Sanki çok bildiğiniz çok duyduğunuz çok dinlediğiniz ama çok eskide kalan mistik bir şarkı gibidir Bakü...[/quote]yüregine salğlık çok gözel yazabilmişen qardaş keşke indi bakide olam deyirdim içimden
    DeLinse yer;çökse gök;yansa küL oLsa dört yan
    Yüce diLeğe doğru yine yürürüz yayan
    YıLdırımdan,tipiden,kasırgadan yıLmayan;
    ÖLümLerLe eğLenen tunç yürekLi TüRKLeRiZz

Senior Member
    Yer
    Ege'nin İNCİSİ'nden :)
    Alıntı Cancer Nickli Üyeden Alıntı
    Baküye indiğinizde ilk dikkati çeken şey herşeyin ne kadar eski olduğudur. Binalar eskidir, arabalar eskidir, yollar eskidir... Zayıf bir aydınlatma vardır şehrin içinde ve akşam olduğunda sisler bulvarında gezer gibi dolaşırken, çamurlu ara sokakların birinde bir ağaca bir bacağından asılmış derisi yüzülmüş bir koyun satıldığını görebilirsiniz. Kendinizi çocukuluğunuzda dinlemiş olduğunuz bir masal şehrinin büyülü bir atmosferinde hissedersiniz... Bütün kadınları bakımlı ve güzel giyimlidir. Erkekler sade ve çoğunlukla siyah giyerler, kot pantolon giyenler çoğunlukla yabacılardır. Ve siz muhtemelen ayağınızda bir kot pantolon olduğu için şehre yabancı olduğunuzu hissedersiniz. Ama konuşudan dil sizi yine çocukluğunuza ninenizden dedenizden kulağınızın aşina olduğu ama artık kullanmadığınız, hatta unuttuğunuzu sandığınız, fakat bildiğiniz bir geçmişe götürür... Yüz yıllık binaları hayranlıkla seyredersiniz ve eskininde çok güzel olabileceğini baküde dolaşırken fark edersiniz... Gece ISR plazanın terasından baküye baktığınızda bütün bir şehrin zayıf bir ışık hüzmesi altında tarihi binalarıyla ne kadar muhteşem göründüğünü, ay ışığının şehrin zayıf solgun ışıkları yanında çok daha güçlü olduğunu ve bir tarihi aydınlatma çabasındaymış gibi elinizi uzatsanız tutabilecekmiş gibi size yakın olduğunu fark edersiniz. Bir yanda koyu karanlık ve hiç bir ışık görülmeyen hazar denizi, öbür yanda yüz yıllık binaları zayıf ve solgun ışıklarıyle bakü durur... Geçmişiniz sizi çağırır orada... Sanki çok bildiğiniz çok duyduğunuz çok dinlediğiniz ama çok eskide kalan mistik bir şarkı gibidir Bakü...
    edebiyatın kaç senin? resimlerini gördüm Bakü eminim güzeldir ama senin anlatımınla en berbat yer bile bir cennete dönüşebilir
    Ne olursa olsun
    Sen benim tek hayalim
    İçimde kor ateşsin
    Kim olursa olsun
    Yalnız seni bekledim
    Unutmadım sevdiğim

Hayat yoluna koysun
    Yıktığı her hayali
    Kırılan her yüreği
    Düşler bizim olsun
    Yangınların izini
    Aşklar siler sevdiğim

Member
    Yer
    istanbul
    Alıntı yesterday Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Cancer Nickli Üyeden Alıntı
    Her kese oz veteni gozeldir. Baki cox gozeldir, heddinden artik. en gozel zaman ise gece Bakini gormekdir.

--------------------------------------------------------------------------------------
    Baküye indiğinizde ilk dikkati çeken şey herşeyin ne kadar eski olduğudur. Binalar eskidir, arabalar eskidir, yollar eskidir... Zayıf bir aydınlatma vardır şehrin içinde ve akşam olduğunda sisler bulvarında gezer gibi dolaşırken, çamurlu ara sokakların birinde bir ağaca bir bacağından asılmış derisi yüzülmüş bir koyun satıldığını görebilirsiniz. Kendinizi çocukuluğunuzda dinlemiş olduğunuz bir masal şehrinin büyülü bir atmosferinde hissedersiniz... Bütün kadınları bakımlı ve güzel giyimlidir. Erkekler sade ve çoğunlukla siyah giyerler, kot pantolon giyenler çoğunlukla yabacılardır. Ve siz muhtemelen ayağınızda bir kot pantolon olduğu için şehre yabancı olduğunuzu hissedersiniz. Ama konuşudan dil sizi yine çocukluğunuza ninenizden dedenizden kulağınızın aşina olduğu ama artık kullanmadığınız, hatta unuttuğunuzu sandığınız, fakat bildiğiniz bir geçmişe götürür... Yüz yıllık binaları hayranlıkla seyredersiniz ve eskininde çok güzel olabileceğini baküde dolaşırken fark edersiniz... Gece ISR plazanın terasından baküye baktığınızda bütün bir şehrin zayıf bir ışık hüzmesi altında tarihi binalarıyla ne kadar muhteşem göründüğünü, ay ışığının şehrin zayıf solgun ışıkları yanında çok daha güçlü olduğunu ve bir tarihi aydınlatma çabasındaymış gibi elinizi uzatsanız tutabilecekmiş gibi size yakın olduğunu fark edersiniz. Bir yanda koyu karanlık ve hiç bir ışık görülmeyen hazar denizi, öbür yanda yüz yıllık binaları zayıf ve solgun ışıklarıyle bakü durur... Geçmişiniz sizi çağırır orada... Sanki çok bildiğiniz çok duyduğunuz çok dinlediğiniz ama çok eskide kalan mistik bir şarkı gibidir Bakü...

vay beee hayal kurarak okudum yaa. Baküye gittim bi ara. süper anlatımın ve paylaşımın için teşekkür ederim
    TÜRK DOĞDUM TÜRK YAŞARIM TÜRK OLARAKTA ÖLMEKTİR AMACIM

[

[
    HAYKO CEPKİN is life_the rest is mere detail

Junior Member
    Yer
    Trabzon/Türkiye

Azarbaycan

Merhaba herkese. Trabzon'dan selamlar. 29 Ağustos da Bakü'de olacam.Döndüğümde gördüklerimi burdan sizinle paylaşırım inşallah. Forumda Turizm başlıklı bölüme yazdım ama buraya da yazayım.

Junior Member
    Yer
    baku
    Rusiya şirketi fealiyyetini genişlendirir,
    Her bir adama 1000-1500$ ve daha çox qazanc imkinı yaradır.

Bu haqda melumat almaq isteyen bu nömre ile elage saxlasın

YAVUZ SİRKECİ
    Rusiya şirketi fealiyyetini genişlendirir,
    Her bir adama 1000-1500 manat ve daha çox qazanc imkinı yaradır.

Bu haqda melumat almaq isteyen bu nömre ile elage saxlasın.

YAVUZ SİRKECİ

Mobil:+994 55 610 43 09

Junior Member
    Yer
    türkiye/eskişehir
    dayım baküde çalışıyor
    2 yıldır orda oda çoq güzzzel diyordu ama siz anlatınca daha bir güzel göründü gözüme çoq isterdim gelebilmeyi ama çoq zor
    neyse Alah büyüqtür nasip qısmet
    görüşmeq üzere özünüze yaxsi bakın
    Baliklarin sevgisini bilirmisin birbirlerine dokunamazlar ama sevgilerini hep yüreklerinde hissederler bende simdi sana dokunamiyorum çünkü sen hep yüregimdesin.

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Yer imleri