Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

ewlilik

Member
    Yer
    kale arkası AKINCILAR tribününden
    hayat ne kadar önyargılı bakmasakta gerçekler vardır bu gerçekleride kabul etmek lazım ama yoksa sonucu agır olur kör bakarsak

japonyaya çalışmak için giden türk genci burada bir japona aşık olur evlenir çocukları olur
    japan kadın çocuklara türk annelerin yaptıgı gibi annelik yapamaz türk gencinin eve gelen misafirini iyi agırlıyamaz sonuçta bilmedigi bir kültür ortamına geldi böyle örnekler çogaltılır
    iyi süren evliliklerde vardır yok değildir ama çogunlugu ya boşanıyor ya mutsuz ama aşk işde sınır tanımıyor evlilikte kararı çok iyi vermek lazım dönüşü yok mutluluk kovalanmak ister naz ister emek ister hasret ister gurbet ister bunlara dayanmak lazım çiftlerin birbirine destek vermesi lazım

türk cumhuriyetleri ile türkiye arasında gelenek farkı vardır bu türkiyede bölgelerde bile değişir ama aynı lisanı konuşmak bir avantajdır türkiyede yapılan bir araştırmada en fazla boşanma kararını kadınların verdigi ortaya çıkmış yani bayanlar evlilik kararından bir süre sonra mutsuz oluyorlar yazdıkça bu konu bitmez derine ineriz bu konular bana gelmez sonra batarız
    biz bu şehri tribünde sevdik

övünmek gibi olmasın BİZORDUSPORLUYUZ

Azeri.net Sevdalısı
    Alıntı ordusporlu Nickli Üyeden Alıntı
    türk cumhuriyetleri ile türkiye arasında gelenek farkı vardır bu türkiyede bölgelerde bile değişir ama aynı lisanı konuşmak bir avantajdır türkiyede yapılan bir araştırmada en fazla boşanma kararını kadınların verdigi ortaya çıkmış yani bayanlar evlilik kararından bir süre sonra mutsuz oluyorlar yazdıkça bu konu bitmez derine ineriz bu konular bana gelmez sonra batarız
    Bu nun sebebi acaba erkeklerin evlenmeden önce farklı evlendikten sonr farklı olmaları olamazmı.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Bir atasözü var... Gülü seven dikenine katlanır...

Eğer birine sırılsıklam aşıksan ve de evlenmişsen... sen ona, o da sana uyacak... orta yol bulacaksınız... zorluklar elbette olacak... ama karşılaşılan zorluklar evliliği bence perçinleyecek (ama dedim ya aşk varsa)...

Ben Türkiye'nin batısında büyüdüm; kafa yapım, tepkilerim, davranışlarım, alışkanlıklarım, değer yargılarım ve seçimlerim haliyle Doğu Karadenizli bir arkadaştan ya da Doğulu (Egeli de olabilir) bir arkadaştan farklı olabilir... Şimdi düşünüyorum... Eğer evli olmasaydım ve evlenmeyi düşünseydim ve işin işinde aşk da pek olmasaydı, asla kendi bölgemin dışından biriyle evlenmezdim... Mantık yoluyla kendi bölgemden birini seçerdim... Örneğin Doğu'da aileler çok kalabalık... Oradan biriyle evlendiğin zaman bütün aileyi de hayatına almış oluyorsun... Yemekler bile farklı Türkiye'nin değişik yörelerinde... Bırakın başka milletleri ve dinleri, Türkiye'de bile hala Aleviler ve Sünniler arasında bile evlenmek isteyen gençlere engel olunuyor (Bazen bir Sünni aile bir Japonu daha kolay kabul ediyor)... Ama dediğim gibi, bunlar mantığın öne sürdükleri...

Demek istediğim... mantıklı düşünürseniz, bir sürü farklılık kendi ülkemizde de var... Japonya'ya falan gitmeye gerek yok... Ama aşıksanız ve aşkınızı ömür boyu devam ettirecekseniz, mantık devre dışı kalır ve o zaman gülü sevdiğiniz için dikene katlanırsınız. Hatta çiğ balık da yersiniz, ve hatta greçka!

Kültürler arası evlilik iyidir! İyi ki kalbimin sesini dinleyip farklı kültürden biriyle evlenmişim.... İyi ki dedelerim/ninelerim gibi farklı kültür, dil ve inançları barındıran bir aile kurmuşum... Doğru kişiyi bulursanız siz de korkmayın... Ayrıca unutmayın evlenen siz olacaksınız, aileleriniz değil!
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Member
    Yer
    kale arkası AKINCILAR tribününden
    Alıntı MyStery Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı ordusporlu Nickli Üyeden Alıntı
    Bu nun sebebi acaba erkeklerin evlenmeden önce farklı evlendikten sonr farklı olmaları olamazmı.
    bunun sebebi insanların evlenmek için ya acele karar vermesi ya görücü usulu evlenmesi erkeklerin evlendikten sonra değişmeleri genetiğinde var

türkiyede son çıkan yasada kadınların boşandıktan sonra kocalarının mal varlıgının yarısını alabilecegini söylüyor buda kadınların boşanma kararını biraz daha rahat almalarını saglıyor

toplumdaki çöküş ailelerin körelmesine buda çocukların iyi bir eğitim alamamasına ve toplum içinde kendini ifade edememesine kadar uzanıyor

ikili ilişkilerde gelecekte bu tip insanları zor durumda bırakıyor iş ve aile hayatında
    biz bu şehri tribünde sevdik

övünmek gibi olmasın BİZORDUSPORLUYUZ

Junior Member
    selam.bence din dil,ırk önemlidir aşkta,evlilikte.insan içinde doğup büyüdüğü örf ve adetinden kolayca kopamaz,eşler arasında fikir kültür uyumu önemlidir.sadece yüreğinin sevmiş olması yetmez,başka ortak özellikler olmalı...saygılar.

Moderlər
    Yer
    Azerbaycan

Sev

Salam . Bilirem belə suallar hərdən hər kəsin ağlına gəlir. Başqa dindən başqa millətdən olan və insana çox xoş təsir bağışlayan bir insan gördüyümüzdə, fikirləşirik ki, "bu insanla ailə qurmağın harası pisdi ??" Ama bir şeyi unutmayaq. İslam bütün dinlərdən sonra və bütün dinlərdən üstün göndərildi. Müsəlmanlara da digər din mənsublarını islama çağırmaq söyləndi. Bu baximdan neçə-neçə Dahilər xristian dövlətlərinin başçılarından qız almış və bu yolla sülhü bərqərar etmişdir.(Ancaq qız verməmişlər) İşin bu qismini qoyaq bir yana. Gələk günümüzdə bu məsələyə. Sadəcə zarafat yana bir şey deyecem heç kim üzərinə alınmasın və inciməsin. Təsəvvür edinki Koreyalı bir insanla evlisiniz. Her şey yaxşı gedir. Çox mehriban, sakit və qayğıkeş bir insandı. Buna görə də onun bütlərə inanmasına bele aldırmırsız.( Bir sözlə dünya xoşbəxtliyinə aldanmısınız) Günlərin bir günü o köpək yemək həvəsinə düşür. Sizə deyirki get mənə köpək tap getir ve ya getirdiyi köpəyi bişirməni söyləyir. Diyəkki onu çox sevirsiz və köpəyi tapıb gətirdiz və ya onun gətirdiyi köpəyi iyrənə-iyrənə bişirdiz. Ama əgər o bu ətdən övladlarınıza yedirtmək istəsə artıq onda övladınıza olan sevginiz hər şeyin önünə keçəcəkdir. Bir fikirləşin siz nə qədər övladlarınızın atası və ya anasızınızsa oda bi o qədər bu hüquqa malikdir. O bu hərəkəti edərkən özünü doğru sayacaq. Çünki uşaq ikən atası da köpək ətinden övladlarına bolca yedirdirdi Bunu yazmaqda çox üzr istəyirəm. Ama işin ciddiyətin başqa cür izah edə bilmədim. Birdə o cür evlilik edərkən hər şeyi və hər kəsi onun yolunda fəda ettiyinizi, sabah gedəcəyiniz bir ölkədən birdaha geri dönmək imkanınızın ola bilməyəcəyinidə ağlınızdan çıxarmayın.
    Evliliktə edilən hər bir səhvin ən pis bədəlini körpələr ödəyir.

DÖYÜŞ ALNIMIZA YAZILIB[/img]
    Bir günah etsən əgər,
    Minbir gün aahh etmən gərək.
    Minbir gün aahh etsən əgər,
    Heç bir günahın yox sənin.

Moderator

Re: Sev

Alıntı kombat80 Nickli Üyeden Alıntı
    Salam . Bilirem belə suallar hərdən hər kəsin ağlına gəlir. Başqa dindən başqa millətdən olan və insana çox xoş təsir bağışlayan bir insan gördüyümüzdə, fikirləşirik ki, "bu insanla ailə qurmağın harası pisdi ??" Ama bir şeyi unutmayaq. İslam bütün dinlərdən sonra və bütün dinlərdən üstün göndərildi. Müsəlmanlara da digər din mənsublarını islama çağırmaq söyləndi. Bu baximdan neçə-neçə Dahilər xristian dövlətlərinin başçılarından qız almış və bu yolla sülhü bərqərar etmişdir.(Ancaq qız verməmişlər) İşin bu qismini qoyaq bir yana. Gələk günümüzdə bu məsələyə. Sadəcə zarafat yana bir şey deyecem heç kim üzərinə alınmasın və inciməsin. Təsəvvür edinki Koreyalı bir insanla evlisiniz. Her şey yaxşı gedir. Çox mehriban, sakit və qayğıkeş bir insandı. Buna görə də onun bütlərə inanmasına bele aldırmırsız.( Bir sözlə dünya xoşbəxtliyinə aldanmısınız) Günlərin bir günü o köpək yemək həvəsinə düşür. Sizə deyirki get mənə köpək tap getir ve ya getirdiyi köpəyi bişirməni söyləyir. Diyəkki onu çox sevirsiz və köpəyi tapıb gətirdiz və ya onun gətirdiyi köpəyi iyrənə-iyrənə bişirdiz. Ama əgər o bu ətdən övladlarınıza yedirtmək istəsə artıq onda övladınıza olan sevginiz hər şeyin önünə keçəcəkdir. Bir fikirləşin siz nə qədər övladlarınızın atası və ya anasızınızsa oda bi o qədər bu hüquqa malikdir. O bu hərəkəti edərkən özünü doğru sayacaq. Çünki uşaq ikən atası da köpək ətinden övladlarına bolca yedirdirdi Bunu yazmaqda çox üzr istəyirəm. Ama işin ciddiyətin başqa cür izah edə bilmədim. Birdə o cür evlilik edərkən hər şeyi və hər kəsi onun yolunda fəda ettiyinizi, sabah gedəcəyiniz bir ölkədən birdaha geri dönmək imkanınızın ola bilməyəcəyinidə ağlınızdan çıxarmayın.
    Evliliktə edilən hər bir səhvin ən pis bədəlini körpələr ödəyir.

DÖYÜŞ ALNIMIZA YAZILIB[/img]
    Köpek eti gözel getmedi amma yaxşı başa salıbsan Serxan sağol
    [
    Ya da
    [

Senior Member
    Yer
    From the hell
    evlilik evcilikı değildir. O yüzden eş uyumu çok önemli günümüzde evlenip ayrılanlara çevremizde sıkca rastlıyoruz.Bana göre önemli olan insanın uyum sağlayabilmesi uyum sağlarsa inanın hristiyan katolik bile olsa göze gözükmez önemli olan o sevgiyi hissetmektir

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer imleri